piątek, 22 listopada 2013

Zestaw zimowy

Zestaw, czyli dwie czapki oraz szalik, zimowy łączy niewiele. Wspólna kolorystyka (brązowo-beżowa), wełna oraz numer drutów, na których poszczególne elementy były dziergane. Nie ma motywu przewodniego, w postaci powtarzanego wzoru. Ale czy takowy być musi?

Jedna z czapek jest moim pierwszym użytecznym nakryciem głowy, które zrobiłam na drutach. Wcześniej czyniłam pewne próby, ale kończyły się one niepowodzeniem. Trafiłam jednak na bardzo dobrze przygotowany opis wykonania czapki na blogu Eksperymenty z drutami. Zabrałam się do pracy. A efekt przedstawiam poniżej.Kolejną zrobiłam w tydzień później. Już nie miałam tylu problemów, mimo że robiłam ją od razu z nausznikami. Wymagało to skupienia podczas wyliczania początkowej liczby oczek. Ale prosta matematyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Czapka jest gładka, ale dwukolorowa. Wykonywana prawie oczkami prawymi w okrążeniach. Prawie? Na przodzie pojawia się ozdobny wzór, opracowany i wykorzystany w rękawiczkach przez Intensywnie Kreatywną. Na koniec pompon i dwa warkocze.
Do "kompletu" zrobiłam szalik. Także dwukolorowy, ale tylko dlatego, że zabrakło brązowej wełny. Projekt pochodzi z Ravelry; jest to szal Saroyan projektu Liz Abinante. Efekt końcowy prezentuje się tak.


7 komentarzy:

 1. Nie tylko śliczne ale i pomysłowe! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne , bardzo piekne, pozdrawiam, ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Ale super!!!!!!! Jak mogłam przegapić tak fany post!!!! Pierwsza czapka robi piorunujące wrażenie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie czasami również umykają Twoje wpisy!

   Usuń