środa, 31 lipca 2013

Prosty projekt

Dawno już nic nie robiłam na drutach. Ostatnie dziergane rzeczy, które pokazywałam powstały jeszcze zanim pojawił się pomysł tworzenia tego bloga. Dlatego też, w ramach odpoczynku od - głównie - szycia, wrzuciłam na druty prosty projekt. Były to skarpety.


Są to pierwsze skarpety, które robiłam od "palców do góry". Moje wcześniejsze dwie pary powstawały w kierunku odwrotnym. Zdecydowałam się na to, bo (1) chciałam wypróbować ten sposób oraz (2) dysponowałam niecałym motkiem wełenki i planowałam wykorzystać go już całego.

8 komentarzy:

 1. Świetne skarpetki :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra skarpety! Ja jeszcze nie opanowałam techniki robienia skarpet na drutach - ale też to mam na swojej liście :-P Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to wcale takie trudne. Za pierwszym razem, jak wzięłam druty pończosznicze do ręki, było troszkę ciężko. Ale po kilku rzędach da się przyzwyczaić i idzie bardzo szybko.

   Usuń
 3. Świetnie skarpetki! Chyba muszę kiedyś spróbować tej metody od palców, bo mimo iż skarpetek zrobiłam już całkiem sporo, wszystkie zaczynałam z "drugiej strony" :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta metoda jest całkiem przyjemna, zatem warto ją wypróbować. Ja przy niej raczej zostanę.

   Usuń
 4. Świetne skarpetki ;-)) gdzieś mi umkło kilka Twoich postów ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie zapraszam do nadrobienia zaległości :)

   Usuń